Caravaning przypadł ci do gustu i planujesz więcej wyjazdów? Zakup kampera na własność jest wówczas świetnym rozwiązaniem. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, warto przeanalizować wszelkie za i przeciw. Z czym będziesz musiał liczyć się jako właściciel nowo nabytego pojazdu kempingowego? Podpowiadamy!

Inwestycja na lata

Zakup kampera to niemały wydatek, zwłaszcza gdy rozważamy kupno nowego pojazdu. Niemniej ma on posłużyć na długie lata. Wybierając konkretny model, zastanówmy się, czy spełnia nasze oczekiwania, a jego zakup nie jest tylko chwilową zachcianką. Wybór jest ogromny, a nasza wiedza nie zawsze wystarczająca. W tym artykule dowiesz się na, co zwrócić uwagę przy wyborze. Z jakimi kosztami musisz się liczyć? Sprawdź koniecznie!

W jakim okresie roku zamierzasz podróżować?

Decydując się na zakup kampera, zastanów się, kiedy zamierzasz podróżować. Jeśli już wiesz, że będziesz podróżować głównie zimą, wybierz pojazd przystosowany do zmiennych warunków atmosferycznych. Jeżeli natomiast twoje wyjazdy będą miały miejsce latem, zadbaj o sprawną klimatyzację. Na czas wyjazdu, kamper będzie służył zarówno jako miejsce do spania, odpoczynku, jak i spożywania posiłków.

Caravaning – czy jest dla ciebie?

Często popełnianym błędem wśród początkujących caravaningowców jest zakup kampera już na samym starcie! Jeżeli do tej pory nie podróżowałeś kamperem, zalecamy najpierw jego wynajem. Tym sposobem sprawdzisz, czy taka forma podróżowania w pełni ci odpowiada i unikniesz rozczarowań. Zakup kampera wiąże się z wysokimi kosztami, warto bowiem dobrze przemyśleć ów rozwiązanie.

Dodatkowe koszty

Posiadanie własnego kampera niesie multum korzyści. Niemniej wiąże się też z wieloma dodatkowymi kosztami. Będąc w posiadaniu własnego pojazdu kempingowego, musisz liczyć się z wysokim kosztem ubezpieczenia samochodu, które pokryje nie tylko możliwą naprawę, lecz także uchroni cię przed nieprzyjemnymi wydarzeniami, tj. kradzież. Co ważne, pojazd musi zostać zarejestrowany. Bez tego ani rusz!

Przechowywanie

Kamper, choć jest zaliczany do grupy samochodów osobowych, znacząco się od nich różni. Co więcej, musisz go gdzieś przechowywać, najlepiej pod zadaszeniem. Jeżeli masz duży garaż, nie masz się o co martwić. W innym razie czeka cię wynajem specjalnego miejsca parkingowego, co zaś generuje dodatkowe koszty. Takich miejsc jest niestety niewiele, a koszty przechowywania są stosunkowo wysokie.

Przegląd techniczny

Odpowiedni sposób przechowywania kampera zapewni długą żywotność pojazdu. To od ciebie w głównej mierze zależy jego stan techniczny. Stosując konkretne środki, uchronisz się przed możliwymi usterkami, tym samym inwestycja zwróci się w przeciągu kilku lat. Auta kempingowe wymagają regularnego serwisowania. Przegląd techniczny to bowiem podstawa do wyruszenia w drogę.

Masa pojazdu

Przed zakupem, upewnij się, czy aby na pewno możesz prowadzić pojazd. W przypadku kamperów do 3,5 tony, wystarczy aktualne prawo jazdy kategorii B. Dlaczego o tym wspominamy? Wartość ta obejmuje również wyposażenie, bagaże oraz podróżujących.

Nowy czy używany?

Rynek pojazdów kempingowych z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Zapewne zastanawiacie się, czy lepszym wyborem będzie zakup nowego, czy używanego kampera… Koszt nowego pojazdu jest zależny od wielu czynników. Na jego wysokość wpływa moc silnika, wyposażenie czy marka. Kampery z drugiej ręki są znacznie tańsze, co jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Niemniej jednak pojazdy te bardzo często są słabo wyposażone, generują wysokie koszty eksploatacji, a ich design pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021