Nie jest powiedziane, iż nie można podróżować kamperem w okresie zimowym! I choć sezon ten nie jest tak oblegany, jak słoneczne miesiące, wciąż wielu caravaningowców decyduje się na ów rozwiązanie. Kiedy podróżować kamperem? Czy podróżowanie zimą jest w pełni bezpieczne? Odpowiadamy!

Kampery na każdą porę roku

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dużym zainteresowaniem zaczął cieszyć się caravaning na przełomie ostatnich kilku lat. Polska nie może pochwalić się mocno zróżnicowaną infrastrukturą. Niemniej jednak caravaningowcy nie mogą narzekać… Z roku na rok powstają kolejne kempingi, a miejsc parkingowych z całą pewnością nie brakuje. Kraje tj. Skandynawia, Niemcy czy Szwajcaria dokładają wszelkich starań, by podróż kamperem spełniła najśmielsze oczekiwania i sprawiła, iż zapragniecie jeszcze więcej. Jeśli dotąd nie podróżowałeś pojazdem kempingowym, świetnie trafiłeś. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i obawy! Kiedy zatem najlepiej podróżować i na, co zwrócić uwagę?

Ogrzewanie pojazdów kempingowych

Mylne byłoby stwierdzenie, iż kamperem można podróżować wyłącznie latem. Wyjazdy tego rodzaju można bez większych trudności zorganizować również zimą. Nowoczesne kampery dostępne na rynku zostały w pełni przystosowane do zmiennych warunków. Dzięki systemom ogrzewania, dobrej wentylacji czy podwójnej podłodze kilkutygodniowe wojaże są możliwe przez cały rok! Odpowiedni systemy grzewczy jest gwarancją wysokiego komfortu cieplnego, zwłaszcza gdy temperatury na zewnątrz spadną poniżej zera. W lecie natomiast zda egzamin klimatyzacja. Umili nawet najgorętsze dni… Bez tego ani rusz!

Niecodzienne warunki na drodze

Decydując się na podróż kamperem, miejmy na uwadze, iż to nie to samo, co jazda zwykłym samochodem osobowym. Kampery są dłuższe, wyższe i szersze. Co to tak naprawdę oznacza? Kamperem nie wjedziesz wszędzie! Należy również zwrócić uwagę na wszelkie ograniczenia i znaki, gdyż pojazd kempingowy może po prostu się nie zmieścić. W zimie jest to o tyle problematyczne, iż ogólne warunki na drodze są trudne. Jazda kamperem wymaga nadmiernej ostrożności. Wówczas jest o wiele łatwiej doprowadzić do kolizji. Jeśli nie czujesz się pewnie za kółkiem, radzimy zrezygnować z zimowego wyjazdu. Jedno jest pewne – lato wam nie ucieknie!

Nadprogramowe bagaże

W przypadku pojazdów kempingowych o Dopuszczalnej Masie Całkowitej nie większej niż 3500 kg wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B. Wielbiciele podróży doskonale zdają sobie sprawę, jak niekiedy ciężko spakować się na wyjazd zimowy. Kilka swetrów, kombinezon narciarski… i walizka pełna! Warto o tym wspomnieć, gdyż DMC nie dotyczy wyłącznie masy pojazdu, a także pełnego wyposażenia czy bagaży. Wartość ta bowiem nie może przekroczyć 3500 kg. W zależności od wybranego modelu spakowanie bagaży może stanowić problem, i to niemały! Warto wówczas postawić na nieco większe rozwiązania, które pomieszczą to, co potrzebne i będą w pełni przygotowane na zimowe eskapady!

Koszty podróżowanie kamperem

I w końcu przechodzimy do tego, co was najbardziej interesuje… Czy koszty podróżowania kamperem są takie same bez względu na porę roku? Nie do końca! Wynajmując kamper musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami, których po prostu nie można ominąć. Wynajem kamperów w lecie jest stosunkowo drogi. Ceny wówczas rosną, a nam nie pozostaje nic innego, jak poszukać atrakcyjnej oferty. Co więcej, ceny paliwa mogą wzrosnąć nawet o 10-15%. Jak widać, sezon letni rządzi się własnymi prawami.

Ważne z kim!

Bez względu na cel podróży czy destynację ważne jest to, z kim podróżujemy! Dlaczego o tym wspominamy? Dobra, zgrana ekipa to konieczność. Podróżowanie kamperem zimą to nie lada wyzwanie. Okres zimowy nie sprzyja kempingowaniu na dziko czy planowaniu postojów na łonie natury. Podróżując kamperem w zimie, spędzicie w nim o wiele więcej czasu aniżeli w sezonie letnim. Mała przestrzeń może dać się we znaki. Podróżuj z kimś, z kim doskonale się dogadujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021