Kto powiedział, że podróżowanie kamperem jest możliwe wyłącznie w lecie? Wręcz przeciwnie! Luksusowe kampery zostały świetnie dostosowane do potrzeb ich użytkowników, a co za tym idzie, śmiało możemy wyruszyć w trasę w sezonie jesienno-zimowym. To bowiem idealny sposób na uniknięcie tłumów i odkrywanie nowych, a zarazem tak niesamowitych miejsc. Problem może pojawić się jednak wtedy, gdy temperatury za oknem znacznie spadają, a my nie do końca wiemy, jak działa ogrzewanie w kamperze… Z pomocą ponownie przychodzimy my! Zobaczcie sami, jak ogrzać kampery i o czym koniecznie pamiętać przed pierwszą podróżą!

Wynajem kamperów – o czym pamiętać?

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na luksusowe pojazdy kempingowe zaczęły powstawać kolejne wypożyczalnie kamperów. Nic w tym dziwnego! Na przestrzeni ostatnich kilku lat caravaning zaczął cieszyć się dużą popularnością wśród polskich turystów, a rozbudowana i unowocześniona infrastruktura wręcz zachęca do spakowania walizek i wyruszenia w podróż kamperem. Dziś wystarczy zdecydować się na zakup lub wynajem kampera, zaplanować wstępną trasę… i oddać się przygodzie. To takie proste! Niemniej jednak wciąż możemy trafić na pojazdy kempingowe niewyposażone w instalację grzewczą. Wówczas pozostają nam do dyspozycji mniej bądź bardziej wydajne sposoby na ogrzanie kampera. Nie przedłużając… Jak skutecznie i bezpiecznie ogrzewać kampery bez obawy o wysokie koszty? Odpowiadamy!

Ogrzewanie postojowe

Nie bez powodu wspominamy o tym rozwiązaniu już na samym początku… Ogrzewanie postojowe to bez wątpienia najbardziej wydajne, a zarazem najczęściej wybierane przez podróżników rozwiązanie. Do ogrzania kampera zostaje wówczas wykorzystana tzw. nagrzewnica postojowa. Wymaga ona jednak dodatkowego montażu agregatu grzewczego na paliwo. Tym sposobem uzyskamy optymalną temperaturę powietrza w pojeździe niezależnie od pracy silnika. Oznacza to, iż pojazd nie musi zostać uruchomiony, by nagrzewnica prawidłowo działała. O czym należy pamiętać, decydując się na to rozwiązanie? Musicie nieustannie kontrolować stan baku, a w razie konieczności znajdować się blisko stacji benzynowej. Ogrzewanie postojowe nie generuje jednak wysokich kosztów, a sama instalacja nie powinna nieść ze sobą większych trudności.

Ogrzewanie gazowe

Ogrzewanie kamperów za pomocą gazu w ostatnim czasie zrzeszyło spore grono fanów… i przeciwników. Niemniej coraz częściej możemy spotkać się z kamperami wyposażonymi w instalację gazową. Służy ona nie tylko do ogrzewania pojazdu kempingowego, lecz także umożliwia doprowadzenie paliwa do wykorzystywanych wewnątrz urządzeń technologicznych. Mamy tutaj oczywiście na myśli kuchenkę gazową czy lodówkę. Jeżeli zatem szukacie rozwiązania, które spełni kilka podstawowych potrzeb podróżniczych – rozważcie tę propozycję. Wówczas należy zaopatrzyć się jedynie w butlę gazową oraz piec gazowy, dzięki któremu wszelkie spaliny i substancje szkodliwe zostaną odprowadzone poza pojazd. Kto powinien zdecydować się na ogrzewanie gazowe? W szczególności osoby, którym caravaning płynie we krwi, a podróże to ich pasja. Ogrzewanie kampera gazem jest niezwykle wydajne, lecz o tym musicie przekonać się sami!

Ogrzewanie elektryczne

Skoro już tutaj trafiliście, zapewne zastanawiacie się, czy warto postawić na ogrzewanie elektryczne… I tak, i nie! To już zależy od was oraz waszych potrzeb czy oczekiwań. Ogrzewanie elektryczne z pewnością stanowi jedno z najdroższych rozwiązań, co więcej – z jego efektywnością i wydajnością bywa tutaj różnie. Wybrany elektryczny grzejnik wentylatorowy może nie zdać egzaminu u osób stosunkowo często podróżujących. Nie ogrzeje pojazdu w pełni, a wy narazicie się na dodatkowe koszty związane z eksploatacją. Możecie jednak potraktować ogrzewanie elektryczne jako rozwiązanie uzupełniające.

Ogrzewanie podczerwienią

Ogrzewanie pojazdów kempingowych podczerwienią to temat dość świeży, lecz niezwykle interesujący dla miłośników caravaningu. Metoda wykorzystująca fale podczerwone jest szybka, sprawna i wydajna, a dzięki wyjątkowej budowie promienników i paneli grzewczych może stanowić również świetny element dekoracyjny. Emitowane fale zapewniają równomierny rozkład ciepła w pomieszczeniu, będąc jednocześnie gwarancją pełnej efektywności niezależnie od warunków w pojeździe czy na zewnątrz. Choć rozwiązanie to jest w pełni bezpieczne i energooszczędne, co więcej – sprawdzi się rewelacyjnie u alergików, wciąż budzi spore wątpliwości… Niesłusznie!

W zależności od charakteru pojazdu kempingowego, sposobu jego użytkowania czy waszych potrzeb może sprawdzić się inna metoda grzewcza. Zróbcie dokładny research i wybierzcie najlepsze rozwiązanie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021