Podróżowanie kamperem wiąże się z czymś więcej aniżeli tylko z kosztami wynajmu czy zakupu własnego kampera. Do każdej podróży należy odpowiednio i skrupulatnie się przygotować. Jakie są koszty podróży kamperem? Jakich opłat nie ominiesz i o czym musisz pamiętać? Dowiesz się w niniejszym artykule!

Wypożyczalnia kamperów – kupić czy wynająć?

Koszty podróży kamperem są zależne od wielu czynników. Decydując się na pierwszą podróż pojazdem kempingowym, policz wszystkie wydatki i rozważ różnorakie możliwości. Kupić czy wynająć? Czy kiedykolwiek jeździłeś kamperem? A może… jesteś zagorzałym caravaningowcem? Opłacalność podróży kamperem jest uwarunkowana m.in. częstotliwością wyjazdów oraz twoim budżetem. W przypadku wynajmu koszty te rozdzielają się na wszystkich podróżujących. Zakup kampera jest natomiast dobrym rozwiązaniem, o ile  planujesz podróże kilka razy do roku. Minusem ów rozwiązania jest jednak konieczność przechowywania kampera w odpowiednich warunkach. W innym razie będziesz narażony na dodatkowe koszty związane z wynajmem miejsca parkingowego. Jakie koszty podróży powinieneś wziąć pod uwagę, jeszcze zanim udasz się na przygodę życia? Sprawdzamy!

Paliwo

Bez tego ani rusz! Istotnym elementem każdej podróży kamperem jest paliwo. Pojazdy kempingowe zwykle palą około 12 litrów na 100 km. Wynajmując kamper z wypożyczalni, otrzymujesz pojazd w pełni zatankowany. Koszty te mogą rosnąć lub maleć w zależności od wybranej destynacji, ilości postojów czy długości podróży. O czym musisz wiedzieć? Ceny paliwa różnią się od siebie na terenie poszczególnych państw. Co więcej, w okresie wakacyjnym rosną nawet o 10-15%.

Kemping

I choć wydawać by się mogło, iż caravaning jest jedną z najtańszych opcji podróży, ostateczne koszty mogą przerosnąć twoje oczekiwania. Podróżowanie kamperem może być tanie, ale nie musi! Decydując się na jazdę kamperem, weźmy również pod uwagę kwestię miejsca kempingowego. Kraje tj. Niemcy czy Norwegia mają urozmaiconą infrastrukturę, dostosowaną do caravaningowców. Niemniej jednak wynajem miejsca kempingowego niesie ze sobą dodatkowe opłaty, zwłaszcza w Szwajcarii. Jeśli masz ochotę na odrobinę bliskości z naturą, możesz zdecydować się na kempingowanie na dziko. Nie wszędzie jest to jednak dozwolone! Aby uniknąć srogiego mandatu, zapoznaj się z tematem nieco wcześniej.

Parking

Wynajem pojazdu kempingowego to świetne rozwiązanie dla osób żądnych nowych doznań. Jeśli planujesz wakacyjny urlop kamperem w gronie rodziny czy przyjaciół, nie pozostaje nic innego, jak sporządzić plan podróży. Wybierając się na kilkutygodniową podróż, warto wcześniej zaplanować postoje. Sprawdź wcześniej, gdzie znajdują się parkingi dla kamperów i zapoznaj się z cennikiem.

Opłaty drogowe

Bez względu na to czy podróżujesz własnym kamperem, czy wynajętym pojazdem kempingowym, jesteś zobowiązany do uiszczenia poszczególnych opłat drogowych. Niektóre państwa mogą również pobierać opłatę za przejazd tunelem czy mostem. Przed podróżą musisz koniecznie zapoznać się z przepisami ruchu drogowego.

Wyżywienie

Na czas podróży pojazd kempingowy staje się miejscem odpoczynku, relaksu, a także spożywania posiłków. Kampery bez względu na model są wyposażone w lodówkę. Dlaczego o tym mówimy? Możesz zaopatrzyć się w niezbędne produkty tuż przed wyjazdem, a jeśli pragniesz zaoszczędzić trochę czasu, możesz również przygotować posiłki wcześniej. Z całą pewnością unikniesz sporych wydatków ściśle związanych z jadaniem w restauracjach.

Dodatkowe opłaty

Podróżowanie kamperem to prawdziwa gratka! Nocleg w hotelu czy wakacje all inclusive nie dadzą ci takiej swobody, niezależności i wolności, jak caravaning. Musisz jednak doliczyć koszty, które można bez problemu ominąć, podróżując w tradycyjny sposób. Wynajmując kamper, poniesiesz także koszt kaucji czy opłatę serwisową. Caravaning to jednak przygoda, jakich mało. Warto skusić się na nią chociaż raz w życiu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021