Wielu niedoświadczonych caravaningowców często zadaje sobie pytanie, czy istnieje jakikolwiek sposób na obniżenie kosztów jazdy kamperem. Wynajem kampera czy jego zakup wiążą się nie tylko z niesamowitą przygodą, a także z kosztami, które mogą maleć bądź rosnąć w zależności od różnorakich czynników. Stąd też pragniemy podsunąć wam dość nietypowy pomysł, jakim jest kempingowanie na dziko. Czym jest i dlaczego tak naprawdę warto spróbować tej oto formy podróżowania kamperem? Podpowiadamy!

Liczba fanów caravaningu z roku na rok nieustannie wzrasta. Na każdym kroku znajdziemy kolejne wypożyczalnie kamperów, będące odpowiedzią na najśmielsze potrzeby i oczekiwania żądnych przygód turystów. I choć infrastruktura w przeciągu ostatnich kilku lat niezaprzeczalnie uległa sporym zmianom, wciąż tak wielu caravaningowców decyduje się na podróż kamperem na dziko… Co to tak naprawdę oznacza? Jazda kamperem na dziko to bowiem nic innego jak korzystanie z pojazdu w miejscach nie do końca przystosowanych oraz całkowita lub częściowa rezygnacja z dostępnych udogodnień. Oczywiście mamy świadomość, iż rozwiązanie to nie zawsze wiąże się z aprobatą, co więcej – w niektórych przypadkach jest wręcz niedozwolone! Kempingowanie na dziko to jednak doskonały sposób na zbliżenie się do natury i czerpanie z podróży wszystkiego, co najlepsze. Nie przedłużając… Przedstawiamy wam wady i zalety kamperowania na dziko. Oto one!

Oszczędność czasu…

… i pieniędzy! Czy wynajem kamperów jest tani? I tak, i nie! Ostateczny koszt jest uwarunkowany wieloma czynnikami, w tym właśnie rodzajem wybranego pojazdu kempingowego, okresem najmu czy planowanym kierunkiem podróży. To oczywiście nie wszystko. Jazda kamperem na dziko pozwala zminimalizować koszty związane z koniecznością rezerwacji miejsca kempingowego i lepiej poznać nowe otoczenie. Warto jednak wcześniej zapoznać się z tym tematem, by uniknąć przykrej niespodzianki już na miejscu.

Gdzie stanąć kamperem?

Luksusowe kampery bez wątpienia zostały dostosowane do potrzeb ich użytkowników. Z jednej strony na czas podróży stanowią doskonałe miejsce do odpoczynku czy rozrywki, z drugiej są one gwarancją niesamowitej przygody. Decydując się na wyjazd kamperem na dziko, należy jednak wziąć pod uwagę możliwe ograniczenia. Postój kamperem w dowolnym miejscu może nie zawsze być możliwy. Co mamy na myśli? Co poniektóre państwa nałożyły na caravaningowców szereg zasad i obowiązków, których należy bezwzględnie przestrzegać. Przed wyjazdem koniecznie upewnij się, czy aby na pewno kempingowanie na dziko nie zostało surowo zabronione. W tej sytuacji pozostają do dyspozycji pole kempingowe czy specjalne parkingi dla kamperów.

Kamperem na dziko – kto powinien spróbować?

Wielbiciele tej właśnie formy podróżowania najczęściej decydują się na pozostawienie kampera na łące, w lesie czy nad jeziorem. Jeżeli zatem nocowanie poza wyznaczoną strefą ci odpowiada, nie pozostaje nic innego, jak znaleźć idealne miejsce. Kempingowanie na dziko potrafi dać wiele frajdy, zwłaszcza jeśli szukamy sprawdzonego sposobu na relaks z dala od zgiełku miasta. Nie wszyscy jednak to polubią! Podróżowanie na dziko może wiązać się poniekąd z ograniczeniami, tym samym sprawić, iż caravaning nie przypadnie nam do gustu. Znalezienie doskonałej miejscówki niekiedy graniczy z cudem, a brak dostępu do standardowych udogodnień nie zawsze sprzyja długim podróżom. Kto zatem powinien spróbować jazdy kamperem na dziko?

Przede wszystkim doświadczeni caravaningowcy, którzy doskonale zdają sobie sprawę, jak w rzeczywistości wygląda podróż kamperem oraz osoby ceniące ciszę i spokój. Pola kempingowe potrafią być przepełnione zwłaszcza w szczycie sezonu. Stanowczo odradzamy tę formę podróży osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kamperami.

Kamperem na dziko – czego możesz się spodziewać?

Brak udogodnień jest niewątpliwie jedną z głównych wad kamperowania na dziko. Wiąże się to z rezygnacją z dostępu do normalnej toalety, ciepłej wody czy możliwości opróżnienia toalety kempingowej w przeznaczonym do tego miejscu. Pamiętajmy także, iż wjazd w wybrane miejsce może być utrudniony, a panujące warunki mogą po prostu nam nie sprzyjać… Warto bowiem wziąć pod uwagę przeróżne czynniki i przygotować wcześniej trasę.

Wyjazd kamperem na dziko to przygoda, jakich mało. Jeśli masz ochotę na nieco podróżniczych wariacji, przemyśl to rozwiązanie i otwórz się na nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021