Co prawda, kamper umożliwia nam spędzanie czasu w jego wnętrzu niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, jednak nie obędzie się bez konieczności uwzględniania pogody w planie naszej podróży kamperem.  Parametrem, który warto monitorować jest wiatr. Jazda podczas silnych, bocznych podmuchów, szczególnie na górskich przełęczach, to nie jest miłe doświadczenie. Na szczęście, skuteczne omijanie atmosferycznych pułapek umożliwiają różnorakie aplikacje.

Sprawdzenie pogody przed podróżą kamperem, może oszczędzić przykrych niespodzianek

Osobiście przerobiliśmy sporo aplikacji pogodowych – jedne są płatne, a inne darmowe. Ja z doświadczenia wiem, że te płatne są zwykle dużo prostsze w obsłudze, tzn. szybko dostarczają bardzo jasny, lecz nie do końca szczegółowy obraz sytuacji. Pierwsza aplikacją jaką tu opiszę, jest radar pogodowy pogoda&radar. Koszt miesięczny tego narzędzia wynosi jedynie 2,99 PLN. Na korzyć aplikacji przemawia jej czytelność i możliwość prostego odczytu podstawowych parametrów pogody. Niestety, nie ma w niej szczegółowych danych odnośnie wiatru czy opadów. To dobry wybór, gdy zależy nam na szybkim „podejrzeniu” pogody, tak by w kilka sekund otrzymać informacje – „co nad głową wisi”.

podróż kamperem - sprawdzenie pogody

Ventusky to aplikacja, która zasługuje na większą uwagę.  Koszt roczny to zaledwie 12,99 zł. Mimo, że w darmowej wersji Ventusky oferuje niemal to samo, co opisana wcześniej pogoda&radar. Twórcy ciekawie podeszli do kwestii przedstawienia kierunku wiatru, a radar opadów wydaje się być bardziej dopracowany. Darmowa wersja nie jest jednak idealna – momentami ciężko jest połapać się w dokładnych zmianach pogody – tych dynamicznych, zmieniających się z godziny na godzinę – toteż szukanie okna pogodowego z ta aplikacją w wersji darmowej, może być mocno uciążliwe i w zasadzie nie ma większego sensu. Polecam zapłacić te parę złotych i cieszyć się pełną wersją, która jest już bardzo dobrym narzędziem.

Podróż kamperem? Windy to najlepsza aplikacja do sprawdzania pogody

Według nas, najlepszą aplikacją jest jednak Windy. Z czystą przyjemnością możemy powiedzieć, że jest to prawdziwa kopalnia pogodowych informacji. Osoby związane ze sportami, których uprawianie jest ściśle uzależnione od dobrej i szczegółowej informacji pogodowej, znajdą tu pełen komplet dokładnych informacji. Dostajemy bardzo szczegółowe dane o wszystkich parametrach. Opady, siła i kierunek wiatru, zachmurzenie, poziom chmur a nawet zafalowanie akwenów to zdecydowanie to czego potrzebuje aktywny turysta podróżujący kamperem.

Windy - aplikacja do kampera

Wiele osób wybiera podróż kamperem właśnie ze względu na to, że z łatwością mogą szukać warunków sprzyjających uprawianiu ulubionych sportów. Windy spisze się w takim wypadku znakomicie. Z własnego doświadczenia wiemy, że do jej opanowanie wystarczy zaledwie chwila, by cieszyć się bogatym wachlarzem możliwości, jaki oferuje. Znajdziecie w niej wiele dodatkowych informacji, łącznie z web kamerami z poszczególnych miejsc.

Wyposażeni w dobrą aplikację do monitorowania pogody podczas podróży kamperem, możemy śmiało wyruszyć w drogę. Podstawą do udanej wyprawy jest odpowiednie przygotowanie, które nie kończy się na pytaniu – jakie rzeczy zabrać w podróż kamperem. Dobre rozplanowanie podróży, także pod względem pogody, jaka będzie nas czekać, gwarantuje – że podróż kamperem z wypożyczalni będzie jak najbardziej udana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021