Podróżowanie kamperem to niesamowita przygoda, która wiążę się z czymś znacznie więcej aniżeli tylko wolnością i niezależnością. Luksusowe kampery dowiozą was wszędzie tam, gdzie tylko zapragniecie i jeszcze dalej. Czy zastanawialiście się natomiast, jak wygląda życie w kamperze i dlaczego z roku na rok nieustannie wzrasta odsetek rodzin decydujących się na to rozwiązanie? Jeżeli nie, zostańcie z nami na moment.

Życie w kamperze – czy to możliwe?

Caravaningowcy dzielą się na dwie grupy – tych, którzy decydują się na wynajem kampera na kilka tygodni oraz tych, którzy wybierają zakup własnego pojazdu kempingowego, by podróżować nim przynajmniej kilka razy w roku. W ostatnim czasie zauważyliśmy jednak tendencję do rozpowszechniania się zjawiska, jakim jest caravaning na pełen etat. Mamy tutaj oczywiście na myśli życie w kamperze, które niewątpliwie odbiło się głośnym echem w caravaningowej społeczności. Pojawia się jednak myśl… Czy życie w kamperze jest możliwe, a przede wszystkim czy jest to zgodne z prawem? Wbrew panującemu przekonaniu nie istnieje żaden zakaz mówiący, iż nie można żyć w kamperze. Jedynym ograniczeniem może być infrastruktura dostępna na terenie danego kraju oraz wewnętrzne przepisy. Portugalia czy Szwajcaria są świetnym przykładem krajów, w których podróżowanie kamperem na dziko jest surowo zabronione. To jednak życie w kamperze jest w pełni dozwolone, co więcej – cieszy się ogromną popularnością również wśród rodzin z dziećmi.

Jak wygląda życie w kamperze?

Być może część z was niegdyś zastanawiała się, jak wygląda życie w kamperze… Brzmi to naprawdę kusząco, zwłaszcza w dobie aktualnej sytuacji pandemicznej, gdy tak wielu pracowników już na stałe przeszło na tryb zdalny. Pandemia koronawirusa zmieniła dotychczasowe zwyczaje podróżnicze, sprawiając przy tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kampera na firmę, o czym wspominamy w jednym z naszych poprzednich artykułów. Zakupiony kamper posłuży jednak nie tylko w charakterze przenośnego biura, ale również jako środek transportu oraz miejsca do życia. Otóż życie w kamperze – choć wydaje się być niesamowitą przygodą, wymaga oczywiście odpowiedniego podejścia, a przede wszystkim dobrej organizacji i współpracy ze wszystkimi „domownikami”, tym samym jest bardzo dalekie od normalności i obowiązujących standardów. Od teraz to właśnie dom na kołach stanie się waszą codzienną przestrzenią. Czy to dobrze, czy źle? Oceńcie sami! 

Czy warto żyć w kamperze?

Życie w kamperze to bez wątpienia coś, czego nie każdy z nas będzie w stanie doświadczyć. Jest to kwestia indywidualnych preferencji, potrzeb, możliwości finansowych czy po prostu chęci. Nie wystarczy bowiem zakupić pojazd kempingowy i spakować najważniejsze rzeczy. Życie w kamperze wymaga poniekąd organizacji przynajmniej pierwszych tygodni podróży. Mamy świadomość, iż rozwiązanie to może budzić pewne wątpliwości czy obawy. To całkowicie zrozumiałe. W naszym społeczeństwo przyjęło się stwierdzenie, iż to właśnie tzw. antysystemowcy, którzy poszukują wolności i swobody, jakiej nie da im życie w żadnym państwie, a obowiązujący system porządkowy wprost im nie odpowiada, najczęściej decydują się na krok tego kalibru. Oczywiście nie możemy generalizować, gdyż w żadnym wypadku nie powinno mieć to prawa bytu. Niemniej jednak życie w kamperze to świetny sposób, by wreszcie odnaleźć „siebie” i swoje miejsce na ziemi. Kampery pozwolą wam zmierzyć się ze swoimi słabościami, krok po kroku odkrywając zakątki, o których wcześniej moglibyście nawet nie marzyć. 

A gdyby tak… rzucić wszystko i zamieszkać w kamperze? Pamiętajcie, że wszyscy mamy tylko jedno życie! Caravaning na pełen etat to niewątpliwie spore wyzwanie, a zarazem przygoda wprost nie z tej ziemi. Jeżeli wasza dotychczasowa praca pozwala wam na wyjazd z dnia na dzień, tym samym w garażu czeka na was przygotowany do jazdy kamper – wówczas nie ma na co czekać. Takich doznań nie da wam nawet najlepiej zorganizowana objazdówka po Europie z grupą znajomych. Możecie być tego pewni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021