Wynajem kampera czy jego zakup? Wielu niedoświadczonych caravaningowców bardzo często zadaje nam to pytanie, nie do końca wiedząc, jakie rozwiązanie może okazać się najlepszym wyborem. W związku z tym postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i wskazać wam kluczowe czynniki, na jakie warto zwrócić uwagę. Koniecznie sprawdźcie!

Wynajem kamperów a zakup – co wybrać?

Swoboda i niezależność, jaką dają nam kampery, są wręcz nie do opisania. Na przestrzeni ostatnich kilku, a nawet i kilkunastu lat caravaning uległ znacznym przeobrażeniom, tym samym osoby wybierające tę oto formę turystyki mogą liczyć na multum udogodnień i możliwości. Nic więc dziwnego, że wynajem kamperów cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To jednak na dłuższą metę może on być nieopłacalny. Co mamy na myśli? 

Decydując się na wynajem kampera, użytkownicy ponoszą stosunkowo wysoki koszt, który można łatwo zminimalizować właśnie poprzez zakup kampera. Opłaty serwisowe czy kaucja nie dotyczą bowiem osób posiadających własny pojazd kempingowy, co więcej – problem konieczności rezerwacji terminu czy dostosowania się do regulaminu wypożyczalni kamperów zniknie raz na zawsze. Oczywiście mamy świadomość, iż zakup kampera to bardzo duża inwestycja, która wymaga dobrego rozeznania. Kiedy zatem warto kupić kampera i czy inwestycja ta się opłaca?

Zakup kampera – ile to kosztuje?

Nowe bądź używane kampery dostępne na rynku różnią się stanem technicznym pojazdu, udogodnieniami wewnątrz oraz przede wszystkim ceną. I choć kampery używane znajdziecie nawet za około 60 tysięcy złotych, inwestycja ta jest o wiele wyższa, decydując się na nowy pojazd kempingowy. Wówczas koszt ten może oscylować w przedziale 200-300 tysięcy złotych w zależności od modelu, jaki wybierzecie.

Jeżeli jednak podróżujecie stosunkowo często, inwestycja ta zwróci się w przeciągu kilku najbliższych lat. Wynajem kamperów nakłada natomiast na użytkowników różnorakie koszty, w tym właśnie kaucję, opłatę serwisową oraz najem pojazdu, którego wysokość jest zależna od wybranego przez was terminu. W sezonie wysokim koszt wynajmu może wynieść nawet 700 złotych za dobę. Posiadając własny pojazd kempingowy, nie będziecie narażeni na nadprogramowe wydatki związane z wynajmem, tym samym będziecie mogli spakować walizki i wyruszyć w podróż o każdej porze dnia i nocy. Brzmi świetnie, nieprawdaż? Zakup kampera – choć na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo drogi, stanowi doskonały wybór zwłaszcza w przypadku osób planujących podróż przynajmniej kilka razy w roku.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę wszelkie koszty związane z eksploatacją kampera. Jeżeli jednak jesteście gotowi ponieść to ryzyko, wówczas możecie śmiało rozważać jego zakup. Konieczność przechowywania kampera pod zadaszeniem oraz opłacenie ubezpieczenia OC nakładają bowiem na właścicieli dodatkowe koszty.

Kupno kampera na firmę – co warto wiedzieć?

Zakup kampera stanowi korzystne rozwiązanie również dla podróżników posiadających własną firmę. W przypadku osób decydujących się na zakup pojazdu przeznaczonego do użytku mieszanego istnieje możliwość odliczenia 50% wartości podatku VAT lub 100% jeżeli Dopuszczalna Masa Całkowita przekracza 3500 kg. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż wynajem kampera daje znacznie mniej możliwości, tym samym w ostatecznym rozrachunku wiążę się z wyższymi kosztami. Kupując kampera na firmę, który będzie wykorzystywany i służbowo, i prywatnie będziecie mogli liczyć na ulgę podatkową. Oczywiście należy wcześniej zapoznać się z aktualnie obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz spełnić podstawowe wymogi.

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest zakup kampera, warto bowiem odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań. Jak często kamper będzie użytkowany? W jakim celu wam posłuży oraz jakie są wasze oczekiwania? Odpowiedzi rozjaśnią wam całą sprawę. To pewne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021