Polacy wprost uwielbiają podróżować do Chorwacji. Zagrzeb, Split, Dubrownik czy Zadar skrywają w sobie mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków, o przepysznym jedzeniu wspominać też chyba nie musimy. Nie sposób się zatem dziwić miłośnikom podróżowania, że tak chętnie obierają ten kierunek, a niekiedy nawet łączą go z pozostałymi państwami bałkańskimi. Wobec tego my również postanowiliśmy wziąć pod lupę malowniczą Chorwację i pomóc wam w organizacji pierwszego wyjazdu kamperem w lecie 2022. Sprawdźcie nasze wskazówki!

Chorwacja kamperem 2022 – czy to ma sens?

Tanie podróżowanie jeszcze do niedawna kojarzyć mogło się z atrakcyjnymi ofertami last minute lub biletami lotniczymi, które można było kupić nawet za kilkadziesiąt złotych i tym sposobem zwiedzić popularne destynacje. Pandemia COVID-19 przyczyniła się w dużym stopniu do zmian, co skutkowało drożejącymi noclegami i lotami, o jakich nie mogliśmy mówić w ubiegłym sezonie. Jak tanio podróżować w 2022 roku? Okazuje się, że wynajem campera to najlepszy z możliwych wyborów. Oczywiście podróżujący muszą liczyć się z kosztem najmu oraz kaucją, które w sezonie wysokim również rosną w górę, to jednak pamiętajmy, że podróżowanie kamperem pozwala zrezygnować z drogiego zakwaterowania oraz codziennych posiłków w restauracjach.

Kampery to pojazdy w pełni dostosowane do potrzeb osób w nich podróżujących. Znajdziecie tam w pełni wyposażoną kuchnię, sypialnię czy łazienkę, dzięki czemu nie będziecie musieli martwić o przygotowanie smacznego posiłku czy odpoczynek po długim dniu zwiedzania. Zanim jednak zdecydujecie się na wyjazd do Chorwacji kamperem, dobrze byłoby zaplanować wstępną trasę.

Kamperem do Chorwacji – jak zaplanować podróż?

Podróżowanie kamperem to niesamowita przygoda. Mamy jednak świadomość, że mniej doświadczeni podróżnicy są pełni obaw, czy wyjazd do Chorwacji to dobry pomysł. Rzeczywiście prowadzenie pojazdu kempingowego wymaga ogromnego skupienia i pewności za kierownicą. Niemniej jednak pamiętajcie, że jazda kamperem to czysta przyjemność. Należy uważać na przejazdy w tunelu czy na moście i zwracać uwagę na pojawiające się na drodze znaki, które mogą nakładać pewne ograniczenia na kampery. Warto, żeby w pojeździe znalazło się przynajmniej dwóch doświadczonych kierowców. Dojazd do Chorwacji drogą lądową może zająć nawet 10 czy 11 godzin w zależności od miejsca rozpoczęcia podróży oraz dodatkowych postojów.

Przed wyjazdem kamperem dobrze byłoby określić wstępną trasę podróży. Możecie kierować się w stronę Słowacji i Węgier lub przejechać przez Czechy, Słowenię i Austrię. Wspominamy o tym dlatego, że każde z tych państw to idealny pomysł na kilkudniowy city break. Nikt natomiast nie powiedział, że musicie kierować się od razu do celu. Jeśli podczas trasy zauważycie ciekawą miejscówkę, zatrzymajcie się na kilka godzin i poznajcie okolicę. Podróżowanie kamperem nie nakłada na was żadnych ograniczeń!

Chorwacja kamperem – gdzie nocować?

Marzy wam się podróżowanie na dziko? Upewnijcie się przed wyjazdem, że aktualnie obowiązujące na terenie wybranego państwa przepisy są wam doskonale znane. Chorwacja jako jedno z wielu państw europejskich stanowczo zabrania kempingowania na dziko. Co to oznacza? Podróżnicy, którzy zdecydowaliby się na ten krok, ryzykują naprawdę sporo. Możliwa do otrzymania kara grzywny do najniższych nie należy, a wakacje nie są najlepszym momentem, by tłumaczyć się za złamanie przepisów, nieprawdaż?

Wyjeżdżając niebawem do Chorwacji, koniecznie zarezerwujcie z wyprzedzeniem płatne miejsce kempingowe. Dziś niemal na każdym kroku znajdziecie w pełni wyposażone pola dla kamperów, o czym kilkanaście lat temu nie można było mówić. Z pomocą tutaj przyjdą aplikacje na smartphone przydatne podczas podróży kamperem. ACSI Campsites Europe, Parking 4 Night oraz Camper Contact działają na bardzo podobnej zasadzie – wystarczy wpisać interesującą was lokalizację i na tej podstawie znaleźć miejsce postojowe dla kampera. Nam natomiast nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanej podróży!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021