Kamery są wbrew pozorom całkiem pakowne. Nie oznacza to jednak, że możemy wozić w nich cały swój dobytek. Wybierając się w podróż, trzeba ograniczyć się do rzeczy najbardziej potrzebnych. Jak się spakować na wyjazd? Co warto zabrać ze sobą i ile tak naprawdę jest miejsca w kamperze? Nasz praktyczny poradnik pomoże każdemu, kto pierwszy raz rusza w trasę.

W ile osób podróżujemy?

Zakładamy, że jedziemy w cztery osoby. Taki standardowy przykład to troje osób dorosłych i dwójka dzieci. Choć nasz kamper jest przystosowany do pomieszczenia pięciu osób, to jednak najczęściej wynajmują go rodziny czteroosobowe. Ważne, żeby nam powiedzieć, w ile osób będziecie podróżować. Przygotujemy odpowiedni zestaw akcesoriów w taki sposób, by nie było konieczne wożenie zbędnego bagażu.

Co spakować do kampera?

A więc zabieramy się do pakowania. Jeśli przyjedziecie do nas swoim samochodem już spakowani i gotowi do trasy, to warto przemyśleć, w co będziemy spakowani. Kamper to sporo miejsca w środku, jednak po zadomowieniu się w nim, może się okazać, że nasze ogromne walizki „lotnicze” nie będą nam uprzyjemniały podróży. My preferujemy pakowanie się w takie torby, które można łatwo zwinąć i schować, wszystkie razem w jedno małe miejsce. W kamperze są bardzo przestronne szafki i półki. Można wypakować wszystko tak, jak byście byli w pokoju hotelowym. Fajnym i stosowanym pomysłem jest spakowanie się w duże reklamówki, bo przecież będą wam potrzebne dosłownie na chwilę.

Dodatkowym bagażem wakacyjnym mogą być nasze ukochanie gadżety. Różne są preferencje naszych klientów. Czasami zabierają ze sobą mały 2-3 osobowy ponton, czasami są to deski SUP, sprzęt kitebordingowy, rowery, deskorolki i inny tego typu sprzęt. Osobiście jesteśmy zwolennikami wszelkich wakacyjnych aktywności. Kamper ma doskonałe możliwości do przewożenia takiego sprzętu.  Z tyłu znajduje się ogromny luk bagażowy, otwierany na przestrzał. Jego wymiary są ogromne i spokojnie zmieścimy tam nawet większy sprzęt. Luk bagażowy na prawie 220 cm długości w poprzek samochodu, 113 cm wysokości i prawie metr szerokości. Pamiętajmy jednak, że to w nim będą trzymane składane krzesła kempingowe, składany stół, grill gazowy itp.

Dobrą praktyką jest kontrolny telefon do nas, aby zapytać, czy zmieścimy taki czy inny sprzęt, podając jego wymiary. Wasze rowery będą przypięte do bagażnika rowerowego z tyłu kampera. Jeśli sytuacja zmusi was do chwilowego przewożenia jakiegoś większego, niezamocowanego przedmiotu w środku kampera, pamiętajcie, że taki ładunek w razie nagłego hamowana albo kolizji jest śmiertelnie niebezpieczny. Przestrzegamy też przed rozmieszczaniem jakichkolwiek przedmiotów luzem na łóżkach czy fotelach. Zwykły termos pozostawiony na blacie kuchennym kampera potrafi wyrządzić ogromne szkody, a w razie wypadku stanowi śmiertelne zagrożenie dla pasażerów.

Pamiętajcie jeszcze o jednym, nie warto zabierać zbyt wiele. My wyznajemy zasadę, że jeśli myślicie, że coś wam się „chyba może przydać”, to się raczej nie przyda i nie warto tego zabierać. Kamper, mimo swojej ogromnej objętości, ma stosunkowo niewielką ładowność i trzeba pamiętać, że w sumie z pasażerami nie może ważyć więcej niż 3,5 tony.

Czy brać śpiwory?

To kolejne pytanie i tutaj znów powiemy Wam, że nie ma takiej potrzeby. Na pokładzie znajdziecie kompletną pościel dla każdego pasażera. W zestaw wchodzi antyalergiczna kołdra i poduszka. Pościel zawsze będzie świeża i wyprana w przemysłowej pralni tak, jak to się robi w usługach hotelarskich.

Jeśli jednak lubicie posiedzieć wieczorem na świeżym powietrzu, to dobrze jest mieć ze sobą swój ulubiony śpiwór, który może was przyjemnie ogrzać. Aczkolwiek jeżeli nie macie takiej potrzeby, to wystarczy zestaw koców, które również znajdują się na pokładzie kampera.

A co z rzeczami kuchennymi? Czy warto zabrać własną ulubiona patelnię?

Możliwość przyrządzania posiłków we własnym zakresie to wspaniała sprawa. Dlatego w  wyposażeniu kampera znajdziecie absolutnie wszystko, co potrzebne do gotowania. Przygotowaliśmy zestaw przyrządów kuchennych w taki sposób, by niczego nie brakowało. W tym miejscu warto zaznaczyć, że korzystamy tu z renomowanych firm produkujących akcesoria kempingowe.

Niektórym może się wydawać, że kubeczki i szklanki z Ikei to doskonałe rozwiązanie. U nas ich nie znajdziecie. Cały sprzęt został dobrany tak, by odpowiadał gabarytami i wagą. Jego jakość jest niepodważalna, sprawdzona przez tysiące kamperomaniaków na całym świecie. Nietłukące się naczynia, szklanki, a nawet kieliszki do wina i drinków. Pełen zestaw naczyń do gotowania oraz zestaw sztućców. Na pokładzie znajdziecie również piekarnik gazowy. To już jest zarezerwowane dla najdroższych kamperów. Czy więc zabierać ulubioną patelnię? Zdecydowanie nie ma takiej potrzeby.

Kampery w czasie podróży spełniają funkcję domów na kółkach, dlatego powinno znaleźć się wszystko, co potrzebne. Od momentu wyruszenia w drogę pojazd stanie się sypialnią, kuchnią, łazienką i miejscem wypoczynku. Pakując samochód, warto pamiętać o maksymalnej dopuszczalnej masie, wyposażeniu znajdującym się już w kamperze oraz bezpieczeństwie podczas jazdy. Ponadto trzeba starać się zabierać jak najmniej, by użytkowanie pojazdu okazało się jak najbardziej komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021