Sezon caravaningowy zbliża się do nas wielkimi krokami, przez co zainteresowanie wynajmem luksusowego kampera znacząco wzrosło. Jako że caravaning to nasza specjalność, my także postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej kwestii i podpowiedzieć wam, jak powinien wyglądać wynajem campera. Jak zadbać o wypożyczony pojazd kempingowy i o czym pamiętać, jeszcze zanim podpiszecie umowę z wypożyczalnią? Sprawdźcie nasze wskazówki!

Wynajem kampera – wszystko, co musisz wiedzieć o formalnościach

Wynajem kamperów nie od dziś cieszy się dużą popularnością wśród miłośników tej oto formy podróżowania. Otóż daje niesamowitą swobodę i niezależność, a jednocześnie pozwala przeżyć przygodę wprost nie do opisania. Luksusowe kampery zostały bowiem dostosowane do najśmielszych potrzeb i oczekiwań ich użytkowników, dzięki czemu możecie liczyć na multum udogodnień. Zanim jednak podejmiecie ostateczną decyzję, dobrze byłoby zapoznać się z formalnościami i zobowiązaniami, jakie wynikają z umowy najmu kampera zawartej z wypożyczalnią. Pośrednik nie tylko podpowie wam, jak poprawnie eksploatować wypożyczony pojazd, lecz także powiadomi was o kilku kluczowych wymogach. W trakcie podpisywania umowy zostaniecie też poproszeni o wgląd do dokumentacji. Warto zatem wcześniej przygotować ważny dowód osobisty oraz prawo jazdy kategorii B, które uprawnia do prowadzenia pojazdów o DMC mniejszej lub równej 3500 kg. W umowie zostaną również zawarte informacje dotyczące czasu trwania najmu oraz przedmiotu umowy. Dopiero na tej podstawie wypożyczalnia przekaże wam kompletną dokumentację pojazdu kempingowego oraz kluczyki. Pojawia się zatem pytanie – Jak zadbać o wynajęty samochód kempingowy?

Poprawna eksploatacja kampera – o tym pamiętaj

Prawidłowa eksploatacja kampera ma szczególne znaczenie dla jego wyglądu oraz stanu technicznego. Stąd też tak ważna jest dbałość o każdy szczegół. Wynajęty kamper będzie wam w końcu służył przez najbliższe tygodnie! Na co zatem zwrócić uwagę? Nie sposób w tym wypadku wspomnieć o ekologicznej jeździe, co przekłada się zarówno na pracę silnika, jak i spalanie. Jeżeli z oddali widzicie, że czeka was czerwone światło, nie przyspieszajcie! Uważajcie także na strome podjazdy oraz tunele. Niekiedy zdarza się, że na drodze pojawiają się pewne ograniczenia związane z DMC kampera, co może wymusić na was konieczność zmiany trasy. Ważne, abyście zachowali czujność i nie ryzykowali. O ile stłuczka nie ma miejsca z waszej winy, nie będziecie mieli większych powodów do zmartwień. W innym razie może okazać się, że zostaniecie zobowiązani do poniesienia opłaty wyższej aniżeli wartość kaucji.

Wypożyczalnia kamperów – zadbaj o czystość w środku

W trakcie odbioru samochodu kempingowego z wypożyczalni zostanie sporządzone pismo o stanie pojazdu. Wszelkie rysy czy wgniecenia zostaną spisane, dzięki czemu ryzyko poniesienia opłat za istniejące już uszkodzenia nie będzie was dotyczyć. Niemniej jednak pragniemy zwrócić uwagę na ogólny stan wypożyczonego pojazdu w momencie jego zdania. Oczywiście na wynajem campera składają się różnego rodzaju opłaty, tym samym do waszych obowiązków nie należy przeprowadzenie generalnego porządku po podróży. Warto jednak zadbać o czystość wewnątrz. Przetarcie stolika czy wyrzucenie śmieci zajmie dosłownie chwilę. Pozostawienie brudnych naczyń w zlewie nie powinno mieć natomiast miejsca. Jeżeli zaś urządzenie wewnątrz uległo uszkodzeniu z waszej winy, należy wspomnieć o tym, oddając pojazd w ręce pośrednika. Co istotne, niektóre wypożyczalnie kamperów zobowiązują osobę wynajmującą do opróżnienia toalety oraz napełnienia baku. Upewnijcie się, jakie zobowiązania zostały na was nałożone. Brak znajomości treści umowy niczemu nie służy, a jedynie może was narazić na dodatkowe wydatki.

O wypożyczony pojazd kempingowy należy dbać, jak o swój własny! Tym sposobem unikniecie nieprzyjemnej niespodzianki, a zdobytego w trakcie podróży doświadczenia nikt wam nie odbierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021