Toaleta w kamperze stanowi prawdziwą zagadkę dla osób, które dotąd nie miały przyjemności zaznać jazdy kamperem. W związku z tym postanowiliśmy rozwiać wszelkie wasze wątpliwości i skupić się na kwestii, jaką jest toaleta w kamperze. Jak prawidłowo korzystać z toalety kempingowej? Podpowiadamy!

Podróż kamperem a korzystanie z toalety

Decydując się na podróż kamperem, musimy liczyć się niedogodnościami, jakie na nas czekają… Mowa tutaj oczywiście o korzystaniu toalety. Każdy kamper bez względu na gabaryty czy wyposażenie wewnątrz posiada własną toaletę – przenośną lub pod zabudowę. Niemniej jednak turyści nie tak chętnie z niej korzystają… Przebywając na polu kempingowym, możemy bowiem spodziewać się naprawdę wysokiego standardu.

Dostęp do ciepłej wody czy toalety mówią same za siebie! Nie zawsze tak jednak było… Jeszcze do niedawna kempingi pozostawiały wiele do życzenia. Dlaczego o tym wspominamy? I choć kampery zostały wyposażone we własną toaletę, warto korzystać z toalety kempingowej właśnie ze względu na wygodę i komfort. My jednak nie o tym… Co musisz wiedzieć o toalecie w kamperze?

Toaleta przenośna

Tak jak wyżej wspominamy, wyróżniamy dwa rodzaje chemicznych toalet w kamperze i jedną z nich jest właśnie toaleta przenośna. Jest to prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane rozwiązanie, cechujące się wysokim poziomem wygody. Łączy w sobie klasyczną toaletę ze zbiornikiem na nieczystości, który należy regularnie opróżniać we wskazanych miejscach. Nie martwcie się jednak na zapas – pojemniki te są bardzo szczelne!

Toaleta pod zabudowę

Zastanawiacie się zapewne, co będzie lepsze… Toaleta przenośna czy toaleta pod zabudowę? To już zależy od was, waszych potrzeb, a także modelu wybranego pojazdu. W przypadku toalety pod zabudowę mamy bowiem do czynienia ze specjalną podstawką, którą bez problemu możemy zamontować na stałe do podłoża pojazdu kempingowego. Opróżnianie jest bardzo wygodne, co więcej – toalety te są zamykane hermetycznie!

Zbiornik na nieczystości

I tutaj musimy zatrzymać się na moment! Toaleta w kamperze budzi sporo obaw, a my doskonale wiemy dlaczego! Niemniej jednak opróżnianie zbiornika na nieczystości nie powinno nieść ze sobą większych trudności. Zbiorniki są bardzo pojemne, a co za tym idzie, należy opróżniać je raz na kilka dni. W lecie radzimy jednak robić to nieco częściej… Jak to zrobić prawidłowo? Wystarczy odczepić zbiornik od toalety i opróżnić go w wyznaczonym do tego miejscu. Jeśli zdecydowałeś się na postój na polu kempingowym, z pewnością znajdziesz tam osobne miejsce na nieczystości. Pod żadnym pozorem nie opróżniaj zbiornika w przypadkowym miejscu! Jest to surowo zabronione, co więcej – stanowi zagrożenie dla środowiska.

Toaleta w kamperze – jak o nią dbać?

Dbałość o toaletę przenośną w kamperze to absolutna konieczność! I nie – nie mamy tutaj wyłącznie na myśli nieprzyjemnych zapachów, a także kwestię długiej żywotności. Aby toaleta posłużyła nam przez długie lata, należy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystywane środki chemiczne. Bez tego ani rusz! Co proponujemy? Między innymi specjalne tabletki chemiczne, które zapobiegają wydzielaniu nieprzyjemnych zapachów oraz przyspieszają proces rozkładu fekaliów.

Co istotne, należy także zaopatrzyć się w specjalny papier chemiczny. Zwykły papier rozpuszcza się wolniej, tym samym zwiększa ryzyko zapchania toalety. Tym sposobem unikniesz przykrej niespodzianki i będziesz mógł bez problemu korzystać z toalety. Pamiętaj, iż warto o nią dbać także wtedy, gdy jest nieużywana. Jeszcze zanim odłożysz ją w bezpieczne miejsce, dokładniej ją wyczyść i zapewnij ciągły przepływ powietrza.

To już koniec naszych wskazówek… Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć wam udanego wyjazdu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021