Czy mamy tutaj jakichś miłośników caravaningu, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kamperami? Świetnie się składa! W dzisiejszym artykule tym razem skupimy się na kwestii, jaką jest wynajem kamperów. Przedstawimy wam powody, dla których warto zdecydować się na wynajem kampera i podpowiemy na, co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Jesteście ciekawi? Zostańcie z nami!

Wypożyczalnia kamperów – czy warto?

Dostępne na polskim rynku wypożyczalnie kamperów są odpowiedzią na najśmielsze potrzeby i oczekiwania wielbicieli tej oto formy podróżowania. Caravaning z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, a my doskonale wiemy dlaczego! Luksusowe kampery są gwarancją komfortu i niezależności, jakich nie dadzą wam inne środki transportu. Co więcej, tym sposobem unikniesz kosztów związanych z koniecznością rezerwacji noclegu czy stołowaniem się w restauracjach. Kamperem możesz przemierzyć najdalsze zakątki świata i cieszyć się niezapomnianą przygodą. Ile kosztuje wynajem kamperów i jakie płyną z tego korzyści? Odpowiadamy!

Ile to kosztuje?

Aspektem często decydującym o wynajmie bądź kupnie własnego kampera jest oczywiście kwestia finansowa. I choć na pozór wynajem kampera może wydawać się stosunkowo drogi, koszty te zostają rozdzielone na wszystkich podróżujących. W cenę wynajmu wliczone są też kwestie takie jak opłata serwisowa czy kaucja. Kupno kampera to natomiast inwestycja, którą pokryjesz tylko raz! Wiąże się to jednak z dodatkowymi obowiązkami, w tym właśnie z koniecznością przechowywania kampera pod zadaszeniem, a to generuje kolejne koszty. Czy wynajem kamperów jest zatem tani? I tak, i nie!

Wynajem kampera – dla kogo?

Często zadajemy sobie pytanie – kto powinien zdecydować się na wynajem pojazdu kempingowego? Już spieszymy z odpowiedzią? Zarówno wynajem kampera, jak i jego zakup ma swoje mocne i słabe strony. To jednak wynajem jest stosunkowo częściej zalecany osobom, które podróżują sporadycznie lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem. Pod uwagę należy brać różne kwestie w tym właśnie to, iż możesz po prostu nie polubić jazdy kamperem. Z drugiej strony wypożyczanie pojazdu kempingowego kilka razy w roku może znacząco obciążyć twój budżet…

Brak dodatkowych opłat

I nie – nie mamy tutaj na myśli opłat ściśle związanych z wynajmem! Tego po prostu nie ominiesz… Decydując się na wynajem, odpada także obowiązaek wykonywania regularnych przeglądów technicznych oraz ubezpieczenie pojazdu, które jest naprawdę wysokie. Jak widać, utrzymanie kampera kosztuje – i to niemało!

Podróżowanie kamperem to przygoda, jakich mało! Na czas podróży kamper stanie się miejscem jazdy, odpoczynku i rozrywki, a co za tym idzie, możesz zabrać ze sobą wszystko, czego tylko zapragniesz. Oczywiście istnieją pewne ograniczenia uwarunkowane Dopuszczalną Masą Całkowitą! Kampery jednak dają nam duży komfort, którego nie uzyskacie, podróżując autem osobowym.

Jaki pojazd wybrać?

Integra, a może półintegra? Rynek jest wręcz przepełniony coraz to nowszymi, ulepszonymi rozwiązaniami, a co za tym idzie, możesz wybrać model, który spełnia twoje najśmielsze potrzeby i oczekiwania. Zakup kampera to spory wydatek. Co więcej, kampery tracą z czasem na wartości… Decydując się na wynajem kampera, unikniesz bowiem potencjalnych problemów z późniejszą sprzedażą czy naprawą!

Kto może prowadzić kampery?

Prowadzenie kampera to spore wyzwanie zwłaszcza dla osób, które nie mają dużego doświadczenia za kierownicą. Niemniej w przypadku kamperów o Dopuszczalnej Masie Całkowitej niższej lub równej 3500 kg wystarczy prawo jazdy kategorii B. W Polsce większość dostępnych kamperów jest właśnie o tym gabarycie. Jeżeli planujesz wynajem nieco większego pojazdu, wówczas konieczne jest prawo jazdy kategorii C1 lub C.

To już koniec! Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy wam podjęcie decyzji, a wynajem kampera okaże się doskonałym wyborem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021