Podróżowanie kamperem w roku 2022 to najlepszy sposób, by zrelaksować się z dala od zgiełku miasta i jednocześnie przeżyć przygodę, o jakiej dotąd być może nawet nie marzyłeś. Zanim jednak zdecydujesz się na wynajem campera i zaplanujesz wstępną trasę, musisz koniecznie zapoznać się z kilkoma ważnymi aspektami. Poniżej znajdziesz 5 cennych wskazówek, które niebawem okażą się prawdziwym zbawieniem!

Ile kosztuje wynajem kampera? Wszystko, co musisz wiedzieć o dodatkowych kosztach!

Wynajem kampera nigdy nie uchodził za tani czy ekonomiczny, a to za sprawą kosztów związanych z jego najmem tudzież eksploatacją. Niemniej jednak uważamy, że warto mieć na uwadze fakt, iż decydując się na wynajem luksusowego campera, unikniesz opłat, które musiałbyś ponieść w normalnej sytuacji. Mamy tutaj oczywiście na myśli konieczność rezerwacji noclegu i chodzenia do drogich restauracji. Na czas podróży pojazd kempingowy staje się nie tylko komfortowym środkiem transportu, ale również miejscem do odpoczynku i zabawy. Brzmi świetnie – to fakt! 

Ile kosztuje wynajem kamperów? W sezonie wysokim cena najmu wynosi około 700 złotych, przy czym w sezonie niskim spada do ok. 500 złotych. Pamiętaj jednak, że ostateczna kwota ulega podziałowi na wszystkich pasażerów, co więcej – należy doliczyć do niej kaucję, opłatę serwisową i opłaty za dodatki, w tym zapas papieru toaletowego czy butlę gazową. 

Sprawdź nasz cennik wynajmu kamperów.

Warto wspomnieć, że brak spełnienia zapisków widniejących w podpisanej wcześniej umowie wiąże się z dodatkowym kosztem. W dniu oddania kampera należy koniecznie opróżnić kosz na śmieci i toaletę kempingową, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

Ubezpieczenie kampera – czy to konieczne?

W poszukiwaniu idealnego kampera na wyjazd niekiedy zdajemy się zapominać o kluczowych formalnościach. Każdy kamper dopuszczony do użytku musi bezwzględnie posiadać polisę ubezpieczeniową OC. Wypożyczalnia kamperów niewątpliwie powinna zadbać o ten aspekt. Nawet jeśli podróż przebiegnie pomyślnie, tym samym obędzie się bez nieprzewidzianych sytuacji, ubezpieczenie kampera to gwarancja komfortu i spokoju przez całą podróż. Ubezpieczenie kamperów powinno obejmować kradzież, szkody spowodowane w wypadku, a także holowanie pojazdu kempingowego z najdalszych zakątków Europy.

W pojeździe kempingowym powinien też znaleźć się zestaw naprawczy, który stanowi prawdziwy ratunek w wielu niefortunnych sytuacjach!

Podróż kamperem ze zwierzętami? Czemu nie!

Wbrew panującemu przekonaniu podróżowanie kamperem ze zwierzętami jest możliwe. Zanim jeszcze zdecydujesz się na ten krok, musisz bezwzględnie zaopatrzyć się w specjalny transporter, który zostanie przymocowany wewnątrz. Bez tego ani rusz! Jazda kamperem wiąże się bowiem z kilkoma wymogami, których niespełnienie grozi otrzymaniem wysokiej kary grzywny. Jeżeli nie posiadasz transportera, w wielu przypadkach istnieje możliwość wypożyczenia go u pośrednika za symboliczną kwotę.

Przed podróżą warto oczywiście zgłosić się do weterynarza, który przepisze lek na chorobę lokomocyjną dla zwierzęcia i zadba o wymagane na terenie państw UE szczepienia. Sprawdź, czy paszport pupila jest wciąż ważny! Tym sposobem zaoszczędzisz sobie sporo niepotrzebnego stresu.

Toaleta w kamperze – jak prawidłowo ją opróżnić?

Wynajem kamperów nakłada na przyszłego kierowcę oraz pozostałych pasażerów multum formalności, bez których komfortowa jazda nie będzie po prostu możliwa. Wobec tego nie sposób przejść obojętnie obok kwestii, jaką jest toaleta w kamperze. Jak prawidłowo korzystać z toalety kempingowej? Otóż wypożyczalnia kamperów powinna nie tylko zapewnić Ci dostęp do środków czystości, ale także przekazać kluczowe informacje. Niemniej opróżnianie toalety kempingowej nie powinno przysporzyć zbyt wielu trudności. Należy wymontować zbiornik na nieczystości i opróżnić go w przeznaczonym do tego miejscu.

Pod żadnym pozorem nie wylewaj nieczystości w lesie! Znajdujące się w toalecie środki chemiczne wykazują silne działanie, przez co mogą nieść negatywny wpływ na roślinność i żyjące w niej zwierzęta. Jeśli podjąłeś decyzję o podróżowaniu na dziko kamperem, możesz opróżnić ją na pobliskiej stacji benzynowej – oczywiście po wcześniejszym uzyskaniu zgody właściciela.

Kiedy najlepiej wynająć kampera?

Na koniec zdecydowaliśmy się zostawić nurtującą kwestię, jaką jest sezon wynajmu kampera. Kiedy najlepiej to zrobić? Tak, jak wspominamy wyżej, w okresie letnim ceny najmu znacząco rosną. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z tak niesamowitej przygody! Podróżując w kilka osób, ostateczny koszt ulegnie podziałowi, dzięki czemu nie odczujesz zbyt mocno tego wydatku.

Z naszej strony możemy też zaproponować wynajem kampera zimą. Jest to idealna okazja, by poznać caravaningowy świat, a przy tym uniknąć tłumów turystów. Na mapie Europy bez problemu znajdziesz destynacje, w których temperatura zimą nie spada poniżej 15 stopni. Jedynym ograniczeniem są Twoje dni urlopowe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021