Czeka cię pierwsza podróż i nie wiesz, jak korzystać z toalety w kamperze? Już gdzieś to słyszeliśmy! Mniej doświadczeni caravaningowcy często zastanawiają się, jak dbać o toaletę i gdzie pozostawiać nieczystości. Jest to niezwykle ważny element caravaningu, obok którego nie możemy przejść obojętnie. Aby umilić Ci nadchodzącą objazdówkę, przygotowaliśmy kilka cennych rad, które już niebawem będą przydatne. Koniecznie sprawdź!

Toaleta w kamperze. Poznaj najpopularniejsze modele

Jeszcze kilkanaście lat temu miłośnicy podróżowania kamperem nie mogli liczyć na zbyt wiele udogodnień. I choć dostęp do sieci Wi-Fi czy ciepłej wody dziś są już standardem, pola kempingowe niegdyś pozostawiały sporo do życzenia. Wspominamy o tym dlatego, że caravaning rzeczywiście przeszedł szereg zmian. Same kampery zostały w pełni dostosowane do potrzeb ich użytkowników, co sprawia, że aż chce się wynająć dom na kołach i wyruszyć w dotąd nieznane destynacje.

W dzisiejszym wpisie pragniemy zatem wziąć pod lupę toaletę w kamperze. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są różne modele. Do najpopularniejszych należy toaleta pod zabudowę i toaleta przenośna. Pierwsza z nich może zostać zamontowana na stałe, przy czym model przenośni charakteryzuje, iż łączy ona klasyczną toaletę i zbiornik na nieczystości. Która toaleta chemiczna do kampera będzie lepsza? To już zależy! W tym wypadku największe znaczenie ma model oraz gabaryty użytkowanego kampera.

Jak opróżniać toaletę w kamperze?

Toaleta chemiczna w kamperze – pod zabudowę tudzież przenośna, wymaga zachowania czystości na najwyższym poziomie, aby mogła służyć pasażerom przez dłuższy czas. Nie bez znaczenia pozostaje zatem częstotliwość opróżniania toalety kempingowej. Jak często to robić? Z reguły zalecane jest, aby opróżniać zbiornik przynajmniej co kilka dni. Latem warto robić to oczywiście częściej. I choć chemiczna toaleta w kamperze jest szczelna, tym samym nieprzyjemne zapachy nie powinny przedostawać się na zewnątrz, z pewnością przełoży się to na ogólny komfort podróżników.

Jak opróżniać toaletę w kamperze? Zacznijmy może od podstawowej kwestii – pod żadnym pozorem nie wolno wyrzucać nieczystości w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Niestety wciąż zdarza się, że są one pozostawiane w lesie. Warto pamiętać o tym, że toaleta w kamperze jest czyszczona z użyciem silnych detergentów, które mają szkodliwy wpływ na naszą naturę. Bez obaw – na polach kempingowych są dostępne specjalne miejsca zrzutu, w których można postawić zawartość zbiornika, nie szkodząc jednocześnie środowisku.

Wyzwaniem może natomiast okazać się podróżowanie na dziko. Rezygnacja z dostępnych na kempingu udogodnień wiąże się z brakiem możliwości opróżnienia toalety w miejscu zrzutu. W tej sytuacji najlepiej jest znaleźć pobliską stację benzynową i po uprzednim otrzymaniu zgody właściciela – pozostawić tam nieczystości.

Jak dbać o toaletę w kamperze?

Aby podróż mogła odbyć się bez większych niespodzianek, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie. W kamperze muszą bezwzględnie znaleźć się środki chemiczne do czyszczenia toalety, które pozwolą zadbać o jej ogólny wygląd i stan techniczny. Dedykowane toalecie kempingowej preparaty czyszczące skutecznie przyspieszają rozkład drobnoustrojów i niwelują brzydkie zapachy. Możesz również zakupić specjalne tabletki do zbiornika na nieczystości, które sprawdzą się idealnie podczas podróży kamperem.

Jaki papier toaletowy do kampera wybrać? Już na starcie odrzuć klasyczny papier, który wolno się rozpuszcza i może w najgorszym wypadku prowadzić do zapchania toalety, czego raczej pragniesz uniknąć. Bez problemu znajdziesz papier rozpuszczalny dostosowany do toalety chemicznej. Warto przed każdym wyjazdem sprawdzić zapas i upewnić się, że stan toalety nie budzi zastrzeżeń. Brak dbałości o ten aspekt może natomiast narazić Cię na niepotrzebne wydatki.

Pamiętaj, by przed wyjęciem zbiornika na nieczystości włożyć rękawiczki ochronne. Toaleta chemiczna wbrew pozorom jest źródłem milionów bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLOKADA KIEROWNICY DO KAMPERA WRAZ Z MONTAŻEM

Blokada kierownicy to obok blokady skrzyni biegów najpopularniejsza z systemów zabezpieczeń. Blokada montowana jest w taki sposób, aby nie ingerować w styl wnętrza samochodu. Jest ergonomiczna i nie zabiera przestrzeni kierowcy, ani pasażerowi. Po montażu jest dyskretnie wkomponowana w obudowę układu kierowniczego i obsługiwana w prosty sposób za pomocą kluczyka.
Więcej informacji pod nr 517 170 021